....Τρίτη 16 Απριλίου 2024 σήμερα...Έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 92 ετών η Αικατερίνη Νικ. Φούρλα, εχθές το βράδυ......

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ - ΝΕΟΙ ΠΑΣ ΛΑΜΙΑΣ 1-3

Ένα πολύ καλό παιχνίδι είχαμε σήμερα το απόγευμα στην Πολύδροσο.
Ο Διαγόρας αντιμετώπισε την ομάδα Κ19 του ΠΑΣ Λαμία.
Τελικό σκόρ 3-1 για την ομάδα της Λαμίας.....

Το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο, αν και ο Διαγόρας στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλός και άνοιξε το σκορ με τον Παπαγεωργίου.
Λίγο πριν την εκπνοή από λάθος της άμυνας του Διαγόρα η Λαμία έκανε το 1-1 με τον Καπελάρη.
Και στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας ήταν πολύ καλός με καλύτερους τους νέους του ΠΑΣ Λαμία.
Στο τέλος του αγώνα η καλή φυσική κατάσταση των παιχτών της Λαμίας καθόρισε και τον τελικό νικητή που ήταν η μάδα της Λαμίας που κατάφερε να πετύχει 2 γκολ με τους Καρακούση και Ζάχαρη στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού.