ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΧΗΣ

....Πέμπτη 28 Μαρτίου σήμερα.....

Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2016

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΕΛΦΩΝ 2-1

Αν και δύσκολα ο Διαγόρας κατάφερε να περάσει στον επόμενο κύκλο για το κύπελλο της ΕΠΣ Φωκίδας.
Στον πρώτο αγώνα η ομάδα της Πολυδρόσου είχε επικρατήσει με το ίδιο σκορ 2-1......
Στο πρώτο ημίχρονο ο Απόλλων Δελφών ήταν καλύτερος από τον Διαγόρα και προηγήθηκε με γκολ του Bogdani στο 23ο λεπτό.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Διαγόρας ήταν καλύτερος αλλ΄'α ευκαιρίες για τέρματα είχαν και οι δυο ομάδες.
Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Απόλλων  θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματά του όταν σε σουτ του Beshi ο πολύ καλός  Σούλιας απέκρουσε σταθερά.
Στο επόμενο λεπτό ήταν σειρά του Shkembsi να αποκρούσει σουτ του νεοεισελθόντα Αλεξίου.
Ευκαιρίες ο Απόλλων είχε στο 79΄με τον Αποστόλου Γ και στο 94΄ σε σουτ του Βασιλείου που απέκρουσε ο Σούλιας.
Στο 57ο λεπτό ο Κονταξής Αν. από κοντά με κεφαλιά στη γωνία του Shkembsi έκανε το 1-1 και στο 76ο λεπτό ο Τσιπούγιας έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ.
Ο Διαγόρας  είχε ακόμη ευκαιρίες με τον Τσιπούγια ατο 71΄, στο 78΄ με τον Αλεξίου και στο 93΄με τον Σκοτίδα.